Best Online Portal for Instagram | Contact | Privacy Policy

Photos, videos and stories from instagram posts tagged with #icon

Images, videos and stories tagged with #icon

Legend of Punk ジョー ストラマー Joe Strummer ( V & G of The Clash, The 101ers, The Latino Rockabilly War, The Mescaleros ) s Happy Birthday!!! 21 Aug 1952 22 Dec 2002~ Aged 50 RIP! ....... #JoeStrummer #english #punkRock #newWave #AlternativeRock #reggae #ska…
Legend of Punk ジョー ストラマー Joe Strummer ( V & G of The Clash, The 101'ers, The Latino Rockabilly War, The Mescaleros ) 's Happy Birthday!!! 21 Aug 1952 22 Dec 2002~ Aged 50 RIP! ....... #JoeStrummer #english #punkRock #newWave #AlternativeRock #reggae #ska #funk #band #theClash #vocalist #guitarist #songwriter #composer #actor #The101ers #happybirthday #today #legend #icon #ジョーストラマー #クラッシュ #collage #HappyBirthdayCollage #MyArt #FanArt #digitalart #design #コラージュ #art ..... 77年、UKパンクを代表するバンド、クラッシュのフロントマンとしてデビュー。85年解散後は、映画に出演したり、ポーグスのボーカルを務めたり、ラティーノロカビリーウォーや、メスカレロスを結成し、活躍するも、2002年惜しくも心臓疾患をより天国へ。安らかに!昨年2018年、未発表作品等を集めたストラマー名義のアルバムが出た。
久しぶりにICONでランチ(マッシュポテトと牛スジスープがありがた〜い)実は初めてのICONバーガーにしました。ギンディージャと生胡椒がべーチーを飽きさせないのだ。 こども店長とNintendoSwitchしてしりとりして期限の切れたジーマミー豆腐を全員で食べ百名店のステッカーを貼る瞬間を見届けたらとっぷり夜が更けた(注:ランチ) #渋谷区 #代々木 #南新宿 新宿 #小田急線 #新宿ランチ #ハンバーガー #ICONバーガー #アイコンバーガー #百名店2019 #食べログ百名店 #アイコン #ICON #生胡椒 #ギンディージャ #バーガー見届け人
久しぶりにICONでランチ(マッシュポテトと牛スジスープがありがた〜い)実は初めてのICONバーガーにしました。ギンディージャと生胡椒がべーチーを飽きさせないのだ。 こども店長とNintendoSwitchしてしりとりして期限の切れたジーマミー豆腐を全員で食べ百名店のステッカーを貼る瞬間を見届けたらとっぷり夜が更けた(注:ランチ) #渋谷区 #代々木 #南新宿 新宿 #小田急線 #新宿ランチ #ハンバーガー #ICONバーガー #アイコンバーガー #百名店2019  #食べログ百名店 #アイコン #ICON #生胡椒 #ギンディージャ #バーガー見届け人
‘GOOD MORNING AMERICAAAA’ SOFT
‘GOOD MORNING AMERICAAAA’ SOFT
Naomi Campbell, 90s.
Naomi Campbell, 90s.
b e r t Currently obsessing over the photographic genius that was Bert Stern. The man responsible for capturing many of the iconic images of Marilyn Monroe ( including her last sitting for Vogue, a month before her untimely death ), Elizabeth Taylor, Verushcka,…
b e r t Currently obsessing over the photographic genius that was Bert Stern. The man responsible for capturing many of the iconic images of Marilyn Monroe ( including her last sitting for Vogue, a month before her untimely death ), Elizabeth Taylor, Verushcka, Marisa Berenson, Twiggy, and many more of the 60s and 70s starlets and Supermodels, his images were full of energy and personality. Bert’s works have transcended decades, remaining just as gorgeous today as they did then. . . . . . . . . . . #bertstern #marilynmonroe #vogue #brooklyn #newyork #photographer #icon #legend #the_bearded_blogger_ #the_bearded_blogger_obsessions #twiggy #britishvogue
Këngëtarja legjendare Amy Winehouse ka qenë biseksuale. Është e njohur për stilin e saj lirik dhe tekstet e mprehta. Shkroi poezi qysh në shkollë të mesme. Gjatë karrierës së saj, të gjitha albumet e saj i krijoi vetë. E quajti veten këngëtare e muzikës jazz,…
Këngëtarja legjendare Amy Winehouse ka qenë biseksuale. Është e njohur për stilin e saj lirik dhe tekstet e mprehta. Shkroi poezi qysh në shkollë të mesme. Gjatë karrierës së saj, të gjitha albumet e saj i krijoi vetë. E quajti veten këngëtare e muzikës jazz, por diskografia e saj prek zhanret neo-soul, pop, R&B, Indie dhe Rock. Krijimtaria e saj vazhdon të frymëzojë artistët. 🔹 Amy ishte e hapur për preferencat e saj ndaj vajzave. "Ani çka? Më pëlqejnë edhe vajzat. Unë gjej shumë kënaqesi te vajzat. S'më intereson çka njerëzit mendojnë në lidhje me faktin se jam bi — Unë bëj atë që më bën të ndjehem mirë!" 🔸 Bëri tatuazhe provokative të figurave të vajzave në trupin e saj, duke thënë: "Më pëlqejnë simbolet me vajzat. Unë ndihem më shumë si djalë sesa si vajzë." Shkroi këngë edhe për lidhjet që kishte me vajzat. 🔹 Kur ishte për pushime në Shën Lucia, ishte në dhomën e hotelit me një vajzë, kur i zuri në shtrat e dashura e asaj. Reagimi i Amyt: i kërkoi të bashkohej për treshe. 🔸 Cimerja e dhomës së saj me të cilën ka pasur një relacion të veçant, ishte pop-këngëtarja biseksuale, Neon Hitch. 🔹 Ndër nominimet e shumta, ka fituar 6 Grammy dhe 7 Brit Awards për hitet e saj madhështore “Rehab”, “You Know I’m No Good”, “Valerie”, “Love Is A Losing Game”, etj. 🔸 Dokumentari AMY (2015) paraqet pamjet arkivore dhe dëshmitë personale të portretit intim të jetës dhe karrierës së këngëtares. Këngëtarja vuajti nga adiksioni në alkool dhe droga, dhe probleme me shëndetin mendor të cilat u përkeqësuan nga fama dhe presioni i madh negativ mediatik. Tentoi disa herë të rehabilitohej. Ajo ka pranuar se nuk ka pasur qëllim ndonjëherë të bëhet e famshme dhe e pasur. Ka thënë se thjesht ka dashur "të krijoj muzikë jazz." 🔹 Vdiq më 23 korrik, 2011, 27 vjeç. Ishte artiste e talentuar në mënyrë unike, e cila kishte një shpirt të gjerë dhe shoqëria e njerëzit e afërm të saj e kanë deklaruar si shumë bujare dhe zemërgjerë. 🔸 Largimi tragjik i Amyt duhet të shërbejë si mesazh që bota të jetë më e sjellshme dhe e dashur me artistët dhe personat që vuajnë. Pse kanë pará dhe famë, s'do të thotë se ata nuk ballafaqohen me sëmundje mendore, depresion, adiksione e probleme njerëzore.
Don’t you start on capricorns! @melaniecmusic 
#londonsbiggestspicegirlscollection
Lets start the series of pictures with sexy bikers :) . . . #Motorcycle #Yamaha #r6 #icon #helmet #Motorcycle #motomania #motolife #motobikers #bikelilestyle #motosport #akrapovic #alpinestars #spidi . . . ✔️ Owner =@serban6799 ✔️ ❗ Follow the photo owner…
Thanks Bec for this great shot of James Blundell at Gympie Muster! Posted @withrepost • @cmjourno The Crow Bar is on fire 🔥 tonight with @thejblundell and @briar_blundell on stage on opening night. #australiancountrymusic @gympiemusicmuster @redrebelmusic…
OMG SHES SO CUTE ALSO HEY ANDREA 🥰🥰🥰
OMG SHES SO CUTE ALSO HEY ANDREA 🥰🥰🥰
#TBT de um Fifa que me trouxe algumas coisas boas.
.
.
.
.
.
#fifa #fifa19 #icon #easportsfifa #packopening
GOD I MISS HER
GOD I MISS HER
-$Haileys street style is the best,change my mind(instagram doesnt allow to show shoes LOL)
•
•
•
#streetstyle#freefashion#haileybaldwin#haileybaldwinstyle#haileybieber#style#icon#90s#80s#00s#jenners#kyliejenner#bff#70s#fashion#fashionblogger
I can’t believe I’ve already hit 200+ followers. Thank you all so much! Getting to know Sharon and her fans through this app has been so so rewarding. I love you guys, and Sharon would’ve loved you too. She would’ve loved all of us. I’m so happy! 🧡 #sharontate…
I can’t believe I’ve already hit 200+ followers. Thank you all so much! Getting to know Sharon and her fans through this app has been so so rewarding. I love you guys, and Sharon would’ve loved you too. She would’ve loved all of us. I’m so happy! 🧡 < #sharontate #sharontatepolanski #sharonpolanski #thebeverlyhillbillies #thefearlessvampirekillers #dontmakewaves #valleyofthedolls #thewreckingcrew #60s #the60s #60sactress #oldhollywood #vintage #rip #classic #icon #legend #timeless #sexsymbol #neverforget>
#icon#
This came up in my memories. This night was beyond special for soooooo many reasons. Very few KNOW, but those who do are family. We run so deep it’s ridiculous. I’m not naming all those behind the scenes because we are still private but they’re all ALWAYS…
This came up in my memories. This night was beyond special for soooooo many reasons. Very few KNOW, but those who do are family. We run so deep it’s ridiculous. I’m not naming all those behind the scenes because we are still private but they’re all ALWAYS my forever family. I love you guys @birdman @juviethegreat @liltunechi #awards . . . . . #icon #smile #beauty #love #together #photooftheday #music #work #rap #photography #rappers #memories #music #art #happy #hiphop #life #artist #picoftheday #party #industry #always #forever #lifestyle #FAMILY #OG
SIDE BANGS 1989 ERA RISE
SIDE BANGS 1989 ERA RISE
kinda likes this a little
❖celeb:Yeji~Itzy❖
❖For:@wolfjisung ❖
❖Contest{ ❌}Request {✔ }Myself { ❌}❖
.
⤵
No request accepted!
Pls give Credits!
.
Hashtags:
#icon #kpop #kpopedit #yeji #itzy #midzy #yuna #chearyeong #lia #ryujin
LOOK AT HERR
LOOK AT HERR
Revolving case. The union between from and function. #JaegerLeCoultre #Reverso #Icon #BlueDial #SavoireFaire #NittaGioielli
Nobody cooler than you, Sonny🤩
Nobody cooler than you, Sonny🤩
Amazing vocal duo!! YooA & Seunghee singing to All About You (그대라는 시) by Taeyeon, OST for Hotel Del Luna drama on Mnet Mcountdown special stage. -- #OHMYGIRL #오마이걸 @wm_ohmygirl #kpop #omg #hyojung #mimi #yooa #seunghee #jiho #binnie #arin #b1a4 #onf #got7…
💎Chopard
📌AAA kategory
📍Master Brand
📦Qutu+passport+paket
📝Zemanet :1il
📞Elaqe/wp:051-556-80-81
#icon #baku #saat #saat #aztagram
💎Chopard 📌AAA kategory 📍Master Brand 📦Qutu+passport+paket 📝Zemanet :1il 📞Elaqe/wp:051-556-80-81 #icon #baku #saat #saat #aztagram
The way shes looking at him ❤️
Kate Moss & Johnny Depp.
The way she's looking at him ❤️ Kate Moss & Johnny Depp.
Начал собирать новую икону. #икона #icon
SHE LOOKS SO HAPPY AWHH
SHE LOOKS SO HAPPY AWHH
Oh my god this disco shorts periodt
Oh my god this disco shorts periodt
THIS IS A MOOD OMG
THIS IS A MOOD OMG
В кайф такого рода места 🖤.
.
.
Фото: @allugovskoy
.
.

#сочи #sochi #sochifornia #красныйштурм #мото #motosochi #motogirl #moto #girl #icon #ebogirl
OH DEAR LORD 😭💖💗
OH DEAR LORD 😭💖💗
Purity Analytics is a cannabis extract and manufacturing facility. The inspiration behind this logo was a simple oil droplet. I then used negative space to create a PA logo around this.⁠ -⁠ This was another piece of work created through @greenrootscreative,…
Purity Analytics is a cannabis extract and manufacturing facility. The inspiration behind this logo was a simple oil droplet. I then used negative space to create a PA logo around this.⁠ -⁠ This was another piece of work created through @greenrootscreative, check out the full project on our website (link in their bio)!⁠ -⁠ #logo #branding #designinspiration #logos #brand #sketch #draw #drawing #monogram #minimal #art #arts #company #identity #type #typography #logoinspiration #logodesigner #personalidentity #behance #logopost #badge #sketching #thedesigntip #logoplace #creative #icon #minimallogo #vector
Throwback to seeing a pretty special Porsche at the Hampton Court Palace @Concours_Of_Elegance last summer 😎 - Head to our website at www.autodesignprints.com and and take a look around 🤓 - Check us out at www.facebook.com/AutoDesignPrints and follow us on…
Throwback to seeing a pretty special Porsche at the Hampton Court Palace @Concours_Of_Elegance last summer 😎 - Head to our website at www.autodesignprints.com and and take a look around 🤓 - Check us out at www.facebook.com/AutoDesignPrints and follow us on Twitter at www.twitter.com/autodesignprints - #AutoDesignPrints #Cars #ArtPrints #MaxiPrints #Art #GraphicDesign #ClassicCar #Design #AutomotiveDesign #AutomotiveDaily #AutomotiveGramm #CarsOfInstagram #Carstagram #InstaCar #CultOfMachine #CaffeineAndMachine #Icon #CarOfTheDay #DriveTribe #Gentleman #Luxury #British #BestOfBritish #ThrowbackThursday #TBT #HamptonCourtPalace #ConcoursOfElegance #Porsche #Porsche962C #Rothmans